بارِ کَج به مَنزِل نِمی‌رِسَد :

روزی از روزهای غریبِ همین روزگار،
در جمعی نشسته بودیم ،
کارخانه داری ، از سرگذشتش برایم میگفت ، از سرگذشتی که حال آیینه ی عبرت ، هم برای خود و هم برای ما شده بود
میگفت: روزهایی در زندگیم بود که به دلیل بی شغلی ، نیاز مالی سختی داشتم ، روزی در پی یافتن کاری بودم ، که کیفی را ، رو به روی درب مغازه ای دیدم ، ابتدا ، میخواستم ، کیف را به مغازه دار بدهم شاید صاحبش بیاید و بگیرد اما وقتی زیپ کیف را باز کردم و وسایل داخل کیف ، به چشمم خورد ، وسوسه امانم نداد ، کیف را به مغازه دار ندادم ، با خود به خانه بردم ،
در کیف مقدار زیادی طلاو جواهر و دلار های زیادی بود
چند روز متوالی ، عذاب وجدان ، مهمان ذهنم شده بود ، اما در انتها "دلم" کار خودش را کرد ، دلارها و جواهر هارا برداشتم ، همه را پول نقد کرده و کارخانه ای خریدم ، ابتدا همه چیز ، خوب میگذشت ، دیگر حتی از عذاب وجدان هم خبری نبود ، انگار مزدی بود که خودم برایش تلاش کرده بودم! دیگر حتی یادم نبود که این مال ، دست کمی از ی ندارد!
سالها گذشت ، زندگیم بد نبود ، از کارخانه سود زیادی داشتم ، اما اندک اندک ، همه چیز عکس قضیه شد ، ضررهای مالی جای سود هارا گرفتند
کارخانه ام بر شکست شد ، کمر راستم را زمین گیر کرد
غافل بودم از اینکه آه صاحب پول روزی گریبان گیرم خواهد شد!
دیگر چیزی برایم نمانده بود ، همه ی پس اندازهایم را برای جبران ضررهای مالی خرج کردم ، نه تنها ضرر ها تمام نشد ، بلکه پولهای من نیز ته کشید! و من شدم یک بیچاره به تمام معنا که جز لباس های تنش هیچ نداشت
من هیچ کدام از پله های ترقی را در این سالها بالا نرفتم ، من در همان جایی ماندم ، که بودم ،
آن زمانی که پول و کار نداشتم ، آبرو داشتم
اما بعد از آن نه پول و کاری مانده بود و نه آبرویی!
آن زمان معنای مثلِ "بار کج به منزل نمیرسد" راخوب درک کردم.!

نیکتا ناصر

Nikna|نیک‌نا

داسنها و متنهای نویسنده ی ۱۲ ساله نیکتا ناصر

انشا درمورد بار کج به منزل نمی رسد

انشای آسمان شب صفحه ی ۵۲ نگارش هفتم

انشا درمورد کوه به کوه نمیرسد آدم به ادم میرسد

انشا در مورد از محبت خار ها گل میشوند

انشا درمورد آنچه در مسیر خانه تا مدرسه میبینم

انشا از پاییز

انشا درمورد حمل یک قالب یخ بدون دستکش

، ,پول ,کارخانه ,داشتم ,مالی ,هم ,، همه ,کیف را ,، از ,را به ,ضررهای مالی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دیتا گیگ ، دانلود تحقیق کباب پزهای تابشی شهروز براری صیقلانی دانلود سرا منتظر کتاب کنکور مطالب اینترنتی hossaini عشق فروش کانکس